Přihlášení

Uživatelské jméno:*
Heslo:*
 

Nové heslo
Jestli jsme již přišli do společného kontaktu, můžete mne následovat také zde:

Zpravodaj

Vilém Novák, DiS (* 1983)

Za podporu při prvních sportovních zkušenostech vděčím svým rodičům. S plaváním jsem si začal již ve 3 letech, o pár let později jsem si vyzkoušel i žákovské závody.

Další více než desetiletí jsem se věnoval bojovým uměním. Ze soutěžní dráhy v karate jsem brzy přestoupil na praktickou sebeobranu a hledání vlastní cesty bojovníka. Na cestě k mistrovskému stupni technického zařazení jsem získal pevné základy všech pohybových schopností, vybudoval své sebevědomí a naučil se tvrdé disciplíně. Jelikož jsem měl velké štěstí na vyjímečné učitele, rád bych i v této oblasti dosáhl časem jejich kvalit.

Nikdy jsem nebyl vyloženě pohybový talent, na druhou stranu jsem zjistil, že naučit a natrénovat lze úplně všechno a právě ta největší slabina se může stát časem naší největší předností! V té době jsem začal chápat výrazné rozdíly tréninkových metod a stravovacích postupů vedoucích či vzdalujících se návyků vzhledem k požadovaným cílům.

Od svých gymnaziálních studií jsem začal se zájmem nahlížel do tajů fyziologie, výživy, biochemie, tělovýchovy a regenerace. Zdravý životní styl je otázkou pouze našich návyků. Sám jsem si asi musel projít různými úrazy, vyvolanými celkově nedostatečnou výživou, a obdobím bez snídaní, než jsem pochopil tu krásu a lehkost, když se dělají ty správné věci. Dnes se především díky již mnohaleté praxi doplněné o dílčí kurzy a studia věnuji lidem ze všech oblastí lidské činnosti s nejrůznějšími situacemi hodných řešení a vyřešení.

Nikdy nekončící proces studia, zvažování úhlů pohledu a nalézání individuálních řešení v oboru wellness mne naplňuje. Nejvíce se věnuji hledání odpovědí na otázky spojené se zdravím, výživou a s ní spojenou kvalitou života v každém věku, způsobům a prostředkům pro zvyšování kondice a výkonu nejen při sportu.

Je to právě obor výživového poradenství, jež v posledních letech více než kdy jindy ovlivňován marketingem. Snad přijde jednou doba, kdy budou média ochotná a schopná si ověřovat maximum informací od kvalifikovaných poradců. Vychválením jedné z kontextu vytržené látky či střepiny faktů, dělají spíše 'medvědí službu'. Kde by ten svět a v našem případě - zdraví člověka bylo, kdybychom měli pohromadě vždy i ty chybějící souvislosti...

I přes svůj celkový čas strávený ve vodě a bazénech, mám z vody přirozený respekt, možná právě proto jsem prošel výcvikem vodního záchranáře, abych posílil své přednosti. Nějaké věci musí každý z nás překonat, ačkoliv se nám do nich moc nechce... Obdobně jsem se rozhodl skoncovat také s averzí k běhu. Běhání nad 3 km bývalo dříve utrpením, dnes mám za sebou již první maraton a cítím se nad očekávání skvěle.

Nyní se směr mého sportovního života upíná ke zdolání 226 km dlouhého triatlonu, zvaného Ironman. Na poloviční trati jsem potřeboval čas menší než 5 hodin. Více než o získávání trofejí mi jde o procesy osobních přeměn a cenných životních zkušeností. Beru to spíše jako součást "pokročilého" životního stylu ;-)

Jestli si myslíte, že bych mohl dopomoci i Vám na Vaší cestě, ať už je jakákoliv; zde jsou mnou zajišťované služby:

  • výživové / nutriční poradenství a konzultace
  • odborné přednášky a školení
  • trenérské služby - běh, fitness

 

Zde si můžete přečíst mé články:


1.4.2010 11:53

Deset klíčů prevence osteoporózy – úvod

Když je řeč o osteoporóze, musíme si uvědomit, že se jedná o rozšířenou metabolickou kostní chorobu, jíž trpí každá 2. žena po menopauze a každý 6.-7. muž po andropauze. Ano, už není tajemstvím, že i početná skupina mužů je postižena řídnutím kostí, a proto by si i oni měli si vědět rady s prevencí. Více

Přečteno: 46622×

27.3.2010 12:25

Co zajišťuje vláknina ve střevě a jak prospívá probiotickým kulturám?

Volné pokračování článku věnovaného našemu lepšímu trávení a výživě armád symbiotických bakterií v našem střevě. Jisté druhy vlákniny mohou vykazovat detoxikační a prebiotické účinky i u Vás.

Více

Přečteno: 279286×

7.3.2010 11:56

O co se starají a jak fungují probiotika uvnitř střeva?

Tento dvojdílný článek by nám měl osvětlit naše domněnky a pospojovat je s našimi znalostmi o probiotikách a vláknině v širších souvislostech. Probiotika jest označení pro mikroorganismy žijící v našem trávicím ústrojí. V dnešní době se pro ně zažil také název: střevní mikroflóra či "spřátelené" bakterie atd. Ve střevech jednoho jedince žijí několika miliónové armády bojující za společnou věc. Více

Přečteno: 36261×

1.2.2010 23:55

Tepová frekvence   –  „otáčkoměr“ našeho těla (díl 1.)  –  úvodní slovo

Když má naše tělo problém s nedostatkem kyslíku, ten se ve svalech buď rychle spotřebovává nebo náš puls ho nestačí tak rychle doručit do těch konkrétních partií, začínáme rychleji dýchat a pocení na sebe nedá dlouho čekat. Výkonnost našeho transportního systému, chcete-li míra naší kondice lze ve vztahu ke konkrétnímu sportu natrénovat, a co víc, je bezpochyby klíčová pro hubnutí a redukci tukových zásob. Více

Přečteno: 76063×

Copyright © 2021 Komplexní zdraví