Pohyb je lék » Kondice

 

Tam, kde nějakou dobu chybí tělesná aktivita (např. z důvodu překonávání těžších životních situací, pracovního vytížení atp.), dochází k významnému poklesu kondice, což se projevuje na výkonnosti i psychické pohodě.

Jsou všudy všeho pouze dvě možnosti: buď na své kondici v těchto dnech aktivně pracujete, nebo se postupně vzdalujete od původních hodnot. Cvičení pro zlepšení fyzické kondice je nekončící proces.

 

Články:


15.1.2011 13:54

Energetický výdej člověka při sportu a práci

V posledních článcích jsme se věnovali tepovým frekvencím, nyní se sluší podívat se na energetický výdej. Výdej energie se různí v mnoha fyzických aktivitách, proto se v tomto článku podíváme na jednotlivé fyzické aktivity a cvičení, ze kterých si snáze vyberete právě tu činnost, která právě (a nejen) v měsíci lednu zajistí co nejvyšší výdej kilojoulů či kalorií (pokud si ovšem přejete nějaký ten kilogram ubrat), a bude zároveň vyhovovat Vašim preferencím.

Více

Přečteno: 473252×

27.9.2010 13:50

Tepová frekvence   –  „otáčkoměr“ našeho těla (díl 2.)  –  redukce hmotnosti

Největší změny tepové frekvence (TF) zaznamenáme při svalové činnosti dolních končetin. Může jít o rychlou chůzi, běh, jízdu na kolečkových bruslích, aerobic, tanec, cyklistiku, běh na lyžích atp. Těmito aktivitami jsme schopni spálit nejvíce jednotek energie. Zejména u začátečníků je vhodnější postupovat pozvolna, vytrvale a soustavně. Pro začátečníky, mezi kterými jsou často i lidé, kteří za nějakou dobu nicnedělání nastřádali nějaký ten podkožní tuk a právě dnes se rozhodli ho do měsíce spálit; je kombinace aerobní aktivity s pohybem na silové bázi (posilovnou, pilates, kalanetikou aj.) zcela zásadní.

Více

Přečteno: 74431×

5.5.2010 21:13

Kruhový trénink

Jedná se o procvičení celého těla během jednoho tréninku. Rychlé střídání cviků a svalových partií. To znamená, že jsou určená stanoviště, která se opakují s minimální pauzou – jen při přechodu mezi stanovišti. Více

Přečteno: 41521×

1.2.2010 23:55

Tepová frekvence   –  „otáčkoměr“ našeho těla (díl 1.)  –  úvodní slovo

Když má naše tělo problém s nedostatkem kyslíku, ten se ve svalech buď rychle spotřebovává nebo náš puls ho nestačí tak rychle doručit do těch konkrétních partií, začínáme rychleji dýchat a pocení na sebe nedá dlouho čekat. Výkonnost našeho transportního systému, chcete-li míra naší kondice lze ve vztahu ke konkrétnímu sportu natrénovat, a co víc, je bezpochyby klíčová pro hubnutí a redukci tukových zásob. Více

Přečteno: 80422×

Copyright © 2024 Komplexní zdraví