Přihlášení

Uživatelské jméno:*
Heslo:*
 

Nové heslo
cvičení, zdraví

Ikdyž je do léta jen pár týdnů, krásně se dá tělesná proměna stihnout

Projděte do léta jakoukoliv tělesnou proměnou

» upravte svůj jídelníček

» začněte cvičit efektivněji

newsletter Komplexního zdraví, zpravodaj

Ceník cvičení a tréninků

ceník služeb, cvičení, tréninků, trenér, kondice, tréninkové plány, kondice, trénink

Detailně naše služby můžete porovnat zde.

Zpravodaj

5.5.2010 21:13

Kruhový trénink

Kruhový trénink
Jedná se o procvičení celého těla během jednoho tréninku. Rychlé střídání cviků a svalových partií. To znamená, že jsou určená stanoviště, která se opakují s minimální pauzou – jen při přechodu mezi stanovišti.

Stanoviště by měla být určena tak, aby se procvičilo během jednoho kruhu celé tělo (všechny základní svalové partie). Pauza se zařazuje vždy až po uplynutí každého kola. Počet stanovišť v kole a opakování záleží na každém jedinci (trenérovi) s ohledem na trénovanost, čas a vytyčení cíle.

Základ by měl být 3 – 5 kol s určitým počtem stanovišť, který se odvíjí od pokročilosti jedince. Kruhový trénink je vhodné zařazovat, jako doplňkové cvičení k hlavnímu vykonávanému sportu nebo při redukci hmotnosti či ženám. Tento trénink se nepoužívá k budování masivní svalové hmoty, ale ke zpevnění těla, redukci hmotnosti a celkovému zlepšení fyzické kondice. Sestavení kruhového tréninku, aby se zajistil nejvyšší možný efekt, je nejlepší provádět tak, aby se střídali svalové partie od sebe nejvíce vzdálené například: ramena – lýtka – záda – stehna – triceps – hamstringy – biceps – prsa – břicho. Ať už cvičíme s trenérem nebo sami neměli bychom zapomínat na princip kruhového tréninku a když někdo obsadí stroj nebo stanoviště, tak nečekat až se uvolní, ale co nejrychleji nahradit dané stanoviště.

Pokud si chceme zvýšit „level“ při tomto typu tréninku je na místě do pauz, které následují po každém kole, zařadit aerobní cviky (rotoped, běhací pás, výpady vpřed…). Rapidně se zvýší fyzická odolnost a výdrž. Kruhový trénink je vhodné zařazovat například po nemoci, kdy se chceme zase dostat zpět do kondice nebo potřebujeme rychle odcvičit z časových důvodů či dát nový impuls posilovacímu tréninku a zařadit změnu. Kruhový trénink má kladný vliv na kardiovaskulární systém a vytrvalost.

Při zařazení kruhového tréninku si musíme uvědomit, že je třeba cvičit s hmotností, se kterou uděláme 15 – 20 opakování – toto může působit negativně na naše ego, ale dá se to zvládnout s ohledem na osobní cíle. U začátečníků je potřeba krotit počáteční nadšení abychom nedocílili nežádoucího přetrénování tím, že zařadíme mnoho cviků do kruhu.

 

autor: Samuel Erdinger


Přečteno: 41411×


Copyright © 2024 Komplexní zdraví