Pohyb je lék » Rehabilitace

 

Pečovat o svůj pohybový aparát můžeme začít kdykoli. Mnohé k tomu přiměje až nějaký problém. Nejlepší ze všeho je pravidelně kontrolovat svůj pohybový aparát a nechat si poradit cílená kompenzační cvičení. U nového automobilu si můžeme dovolit nejezdit na technickou kontrolu, pokud však auto už nějakou chvíli slouží - je naprosto žádoucí nechat si prověřit jeho stav, abychom měli jistotu, že nám nevypoví službu ze dne na den. Obdobně je to i našimi svaly a často opotřebenými klouby.

Například s předoperační a rekonvalescenční pomocí s kolenními klouby máme mnohačetné zkušenosti. Každý jsme jiný a rizika přichází jak u nesportujících, tak i u nás aktivně zapojených do pravidelných aktivit.

 

 

Články:


1.8.2010 21:45

Funkční trénink zafunguje pro každého

Typický funkční trénink se od ostatních (většinou zaměřených na jeden konkrétní sval či partii) odlišuje svojí komplexností s využitím všech tří rovin pohybu. V modelově připravených situacích se uplatňují prvky zrychlení, zpomalení a stabilizace hned několika svalových skupin. Efekt takového cvičení přináší mnohé výhody. Více

Přečteno: 84847×

Copyright © 2023 Komplexní zdraví