Pohyb je lék » Starší generace

 

Každý z nás si již zcela jistě všiml mnohdy až diametrálního rozdílu mezi členy starší generace. První skupina stále aktivně sportuje a užívá si života plnými doušky; a zbytek může mít leckdy již pohyb od lékaře zakázaný. Každá situace je hodna svého zřetele...leč je zde potřeba zdůraznit, že je to právě pohyb, který nás drží nejen po fyzické stránce fit. Naše obranyschopnost a vitalita je přímo navázána na aktivní svalovou hmotu, jež udržuje mimo jiné také náš organismus ve ‚vyšších otáčkách‘, čímž zabraňuje nadměrnému ukládání energie do tukových polštářků.

Speciálně bychom zde rádi smekli před každým aktivním seniorem, který nečeká na vhodnější příležitosti - než má právě dnes. Úchvatné jsou pak situace porovnávání výkonu sedmdesátiletého sportovce s např. 30 léty soustavného tréninku s o generace mladším nováčkem - výsledky nemusí a také nejsou tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát.

My bychom přáli každému seniorovi, aby se dnes či za rok mohl zařadit do té vitálnější skupiny. Na začátek něčeho dobrého není nikdy pozdě! Dnešek určuje zítřek a letošní rok ovlivňuje léta budoucí...

 

Copyright © 2022 Komplexní zdraví