Pohyb je lék » TRX závěsný systém 

 

TRX znamená „Total body Resistence Exercises“, neboli kompletní cvičení celého těla s vlastní váhou. Ve skutečnosti jde o pomůcku zkonstruovanou z teleskopicky nastavitelných padákových popruhů se sadou karabin.

Funkční trénink se zde uvádí v praxi pomocí zavěšení části těla do popruhů, přičemž druhá část zůstává v kontaktu s podložkou. Intenzita cvičení TRX se nastavuje procentem zavěšené hmotnosti, úhlem těla s podložkou, a šíří základny podložky.

Posilovat a cvičit s TRX může úplně každý, závěsný systém byl vytvořen americkým námořnictvem jako efektivní tréninková forma při cvičení mimo základnu – v omezeném prostoru bez strojů a činek.

Od začlenění TRX do svého repertoáru můžete získat:

  • budování přirozené funkční síly a svalové vytrvalosti,
  • odstranění bolestí přetízených svalových partií, zlepšení rozsahu pohybu,
  • rozvoj koordinace, rovnováhy, síly a stability hlubokého svalstva,
  • efektivní a rovnoměrné tvarovaní těla,
  • všeobecné zvýšení kondice,
  • zlepšení výkonnosti v osobně preferovaném sportovním odvětví,
  • redukci hmotnosti při práci mnoha svalových skupin zároveň.

 

 

Videa s TRX Suspension Trainer najdete zde na profilu FitnessAnywhere (Youtube.com)

 

Články:


15.1.2011 13:54

Energetický výdej člověka při sportu a práci

V posledních článcích jsme se věnovali tepovým frekvencím, nyní se sluší podívat se na energetický výdej. Výdej energie se různí v mnoha fyzických aktivitách, proto se v tomto článku podíváme na jednotlivé fyzické aktivity a cvičení, ze kterých si snáze vyberete právě tu činnost, která právě (a nejen) v měsíci lednu zajistí co nejvyšší výdej kilojoulů či kalorií (pokud si ovšem přejete nějaký ten kilogram ubrat), a bude zároveň vyhovovat Vašim preferencím.

Více

Přečteno: 462472×

27.9.2010 13:50

Tepová frekvence   –  „otáčkoměr“ našeho těla (díl 2.)  –  redukce hmotnosti

Největší změny tepové frekvence (TF) zaznamenáme při svalové činnosti dolních končetin. Může jít o rychlou chůzi, běh, jízdu na kolečkových bruslích, aerobic, tanec, cyklistiku, běh na lyžích atp. Těmito aktivitami jsme schopni spálit nejvíce jednotek energie. Zejména u začátečníků je vhodnější postupovat pozvolna, vytrvale a soustavně. Pro začátečníky, mezi kterými jsou často i lidé, kteří za nějakou dobu nicnedělání nastřádali nějaký ten podkožní tuk a právě dnes se rozhodli ho do měsíce spálit; je kombinace aerobní aktivity s pohybem na silové bázi (posilovnou, pilates, kalanetikou aj.) zcela zásadní.

Více

Přečteno: 72974×

1.8.2010 21:45

Funkční trénink zafunguje pro každého

Typický funkční trénink se od ostatních (většinou zaměřených na jeden konkrétní sval či partii) odlišuje svojí komplexností s využitím všech tří rovin pohybu. V modelově připravených situacích se uplatňují prvky zrychlení, zpomalení a stabilizace hned několika svalových skupin. Efekt takového cvičení přináší mnohé výhody. Více

Přečteno: 84848×

1 | 2 další
Copyright © 2023 Komplexní zdraví