Stravou ke zdraví

Absolutní ideál ve stravování nelze běžně dosáhnout. V praxi jde spíše o vyvarování se chyb a naučení se dlouhodobě držet svůj jídelníček mezi mantinely individuálně stanovených nároků. Odlišné množství a poměry biologicky aktivních látek bude potřebovat běžný člověk, vytížený manager či profesionální sportovec.

Podstatným aspektem lidského stravování jsou bezesporu i osobní chutě a preference, ač je mnohé výživové směry rádoby zdravého stravování potlačují. V případě, že chceme, aby nám v jídelníčku oblíbené potraviny zůstali, můžeme najít řešení, které zajistí pestrost a vyváží případné jimi vznikající nedostatky. Plošné zracionálnění Vašich talířů není naším cílem, mnohem větší radost budeme mít z nalezení optimální cesty ve Vašich již existujících kolejích.

Obecně ctíme základy stravování dle aktuálně platných vědeckých výzkumů, nikoliv podle korouhve otáčející se větrem módních trendů. Z každé teorie se něco přiučíme, utříbíme si souvislosti a vybereme to nejlepší řešení.

 

 

Všeobecný ceník najdete zde.

 

Články:


1.4.2010 11:53

Deset klíčů prevence osteoporózy – úvod

Když je řeč o osteoporóze, musíme si uvědomit, že se jedná o rozšířenou metabolickou kostní chorobu, jíž trpí každá 2. žena po menopauze a každý 6.-7. muž po andropauze. Ano, už není tajemstvím, že i početná skupina mužů je postižena řídnutím kostí, a proto by si i oni měli si vědět rady s prevencí. Více

Přečteno: 50579×

27.3.2010 12:25

Co zajišťuje vláknina ve střevě a jak prospívá probiotickým kulturám?

Volné pokračování článku věnovaného našemu lepšímu trávení a výživě armád symbiotických bakterií v našem střevě. Jisté druhy vlákniny mohou vykazovat detoxikační a prebiotické účinky i u Vás.

Více

Přečteno: 282446×

7.3.2010 11:56

O co se starají a jak fungují probiotika uvnitř střeva?

Tento dvojdílný článek by nám měl osvětlit naše domněnky a pospojovat je s našimi znalostmi o probiotikách a vláknině v širších souvislostech. Probiotika jest označení pro mikroorganismy žijící v našem trávicím ústrojí. V dnešní době se pro ně zažil také název: střevní mikroflóra či "spřátelené" bakterie atd. Ve střevech jednoho jedince žijí několika miliónové armády bojující za společnou věc. Více

Přečteno: 39001×

Copyright © 2023 Komplexní zdraví