Problematika doplňků stravy

Nyní stále více lidí sleduje složení své stravy co do obsahu cukrů, tuků a bílkovin, což je samozřejmě dobře. Měli bychom se také dívat na obsah přídavných látek (tzv. „éček“) a na druhé straně také na živiny, které nám ve stravě chybí. Nedostatek mikrosložek může pro naše tělo představovat stejné, ne-li větší riziko než nadbytek složek základních. Pro optimální zdraví je nezbytné sledovat stravu, kterou přijímáme a také tu, co nepřijmeme nebo přijmout nedokážeme.

V praxi se totiž může stát, že nejen profesionální sportovec, ale i běžný člověk konzumuje hned několik různých doplňků bez jistoty, zda se ty nebo ony konkrétní složky navzájem nevylučují, nezhoršuje se jejich vstřebatelnost a nesnižuje konečný efekt působení. Některé doplňky stravy nemusí kombinovat právě ty látky, které konkrétnímu uživateli dopomohou k efektu, kterého si přeje dosáhnout. Určité látky se lépe vstřebávají daleko snadněji v konkrétní denní dobu, některé suplementy je vhodné užívat dlouhodobě, jiné nikoliv. Například imunitní systém potřebuje stálou péči z různých úhlů.

Každá firma vyrábějící doplňky stravy volí jiné postupy od pěstování (pokud je v lepším případě řeč o přírodních zdrojích), až po zpracování a výrobu. Zmíněné nuance, včetně poměrů zastoupených živin, jsou pro převážnou většinu populace utajené, avšak právě ty mohou hrát v praxi důležitou roli.

Člověk užívající nějaké doplňky stravy by měl čas od času zvážit a zkontrolovat jejich kombinaci a účinky. O pomoc s optimalizací užívaných doplňků můžete oslovit našeho poradce. Usměrnění doplňkové výživy je obdobně významné jako změna skladby jídelníčku.

Poradci Komplexního zdraví Vám mohou osvětlit zásady optimálních kombinací, základních poměrů a vhodné doby jejich užívání. Budete mít jistotu, že se „učesaný“ plán suplementace nebude vzájemně vylučovat, a budete užívat smysluplné živiny, jež Vám ušetří peníze a hlavně budou lépe zacílené na Vaše potřeby.

Specifické doplňky stravy nabízejí širokou paletu účinků od efektivní pomoci při redukci hmotnosti, nabírání svalové hmoty až k tzv. mozkovým nutrientům, což jsou látky zlepšující rychlost a kvalitu myšlení včetně kapacity paměti. Snadněji nám díky nim lidově řečeno „sepne“, jsme méně unavení, neutralizují depresivní stavy, navozují vnitřní vyrovnanost a umožňují lepší koncentraci na duševní práci a studium.

Konzultanti Komplexního zdraví z pochopitelných důvodů nemohou znát kvalitu všech doplňků na našem trhu, pomohou Vám však s výběrem těch, jejichž složení i kvalita jsou podporovány vědeckými výzkumy. Poradci toto studují, takže ať už vám doporučí jakoukoliv značku, věřte, že důvody nejsou jenom finanční.

Kontaktujte nás emailem na adresu info@komplexnizdravi.cz v naší Poradně, rádi Vám s výběrem poradíme i na dálku.

Copyright © 2021 Komplexní zdraví