Přihlášení
Projděte do léta jakoukoliv tělesnou proměnou
Zpravodaj
Výpis všech článků
COVID-19 a ŽIVOTNÍ STYL
Jsme přesvědčeni, že se lidé začnou mnohem více a seriózně zajímat o potřeby svého těla, s patřičným zájmem a odpovědností je budou chtít naplňovat. Na naší vášni podávat kvalitní a ověřené informace pro individuální cestu zdravým životem se mění jen forma pomoci. Jako jediná jistota v životě panuje neustálá změna. Už je to tak. Většina věcí v našich životech se děje z nějakého důvodu a naší povinností je na ně smysluplně zareagovat. Někdy příčinu známe, jindy ne. Naše „ReAkce“ je to, co se počítá! Řešení se může schovávat i mimo naši zónu pohodlí – chce to čas, oprostit se od obav a být kreativní.
Více
Přečteno: 14074×
Přichází k nám skutečně zázračná síla grapefruitu?

O účincích extraktu z jader grepu slyšelo už mnoho lidí, ale kdo z nich se mělo tu čest seznámit se s účinky originálního produktu pod názvem Citricidal®? Čísla by se nám pravděpodobně vyjevila v neprospěch silného Citricidalu, protože se na trhu pohybují i levněji vyhlížející produkty. Citricidal® obsahuje 60% extraktu, kdežto jeho napodobeniny třeba jen např. 10%, který z nich přijde v konečném důsledku dráž, nechť posoudí každý čtenář sám.
VícePřečteno: 84834×
Energetický výdej člověka při sportu a práci

V posledních článcích jsme se věnovali tepovým frekvencím, nyní se sluší podívat se na energetický výdej. Výdej energie se různí v mnoha fyzických aktivitách, proto se v tomto článku podíváme na jednotlivé fyzické aktivity a cvičení, ze kterých si snáze vyberete právě tu činnost, která právě (a nejen) v měsíci lednu zajistí co nejvyšší výdej kilojoulů či kalorií (pokud si ovšem přejete nějaký ten kilogram ubrat), a bude zároveň vyhovovat Vašim preferencím.
VícePřečteno: 462470×
Tepová frekvence – „otáčkoměr“ našeho těla (díl 2.) – redukce hmotnosti

Největší změny tepové frekvence (TF) zaznamenáme při svalové činnosti dolních končetin. Může jít o rychlou chůzi, běh, jízdu na kolečkových bruslích, aerobic, tanec, cyklistiku, běh na lyžích atp. Těmito aktivitami jsme schopni spálit nejvíce jednotek energie. Zejména u začátečníků je vhodnější postupovat pozvolna, vytrvale a soustavně. Pro začátečníky, mezi kterými jsou často i lidé, kteří za nějakou dobu nicnedělání nastřádali nějaký ten podkožní tuk a právě dnes se rozhodli ho do měsíce spálit; je kombinace aerobní aktivity s pohybem na silové bázi (posilovnou, pilates, kalanetikou aj.) zcela zásadní.
VícePřečteno: 72972×
Anabolizační látky

Přečteno: 40923×
Funkční trénink zafunguje pro každého

Přečteno: 84846×
Deset klíčů prevence osteoporózy – dokončení

Změna jídelníčku v prevenci osteoporózy nestačí, jsou tu i další aspekty a právě o nich pojednává tento článek. Pro mnoho lidí vyššího věku znamená zlomení krčku stehenní kosti spojené s déletrvající imobilitou vážné ohrožení na životě. Nejen tato zlomenina se nám při dodržování preventivních klíčů může vyhnout.
VícePřečteno: 52227×
Kruhový trénink

Přečteno: 40364×
Deset klíčů prevence osteoporózy – úvod

Přečteno: 50578×
Co zajišťuje vláknina ve střevě a jak prospívá probiotickým kulturám?

Volné pokračování článku věnovaného našemu lepšímu trávení a výživě armád symbiotických bakterií v našem střevě. Jisté druhy vlákniny mohou vykazovat detoxikační a prebiotické účinky i u Vás.
VícePřečteno: 282445×
O co se starají a jak fungují probiotika uvnitř střeva?

Přečteno: 38999×
Znovu objevený lecitin

Přečteno: 42646×
Tepová frekvence – „otáčkoměr“ našeho těla (díl 1.) – úvodní slovo

Přečteno: 79223×