Stravou ke zdraví

Absolutní ideál ve stravování nelze běžně dosáhnout. V praxi jde spíše o vyvarování se chyb a naučení se dlouhodobě držet svůj jídelníček mezi mantinely individuálně stanovených nároků. Odlišné množství a poměry biologicky aktivních látek bude potřebovat běžný člověk, vytížený manager či profesionální sportovec.

Podstatným aspektem lidského stravování jsou bezesporu i osobní chutě a preference, ač je mnohé výživové směry rádoby zdravého stravování potlačují. V případě, že chceme, aby nám v jídelníčku oblíbené potraviny zůstali, můžeme najít řešení, které zajistí pestrost a vyváží případné jimi vznikající nedostatky. Plošné zracionálnění Vašich talířů není naším cílem, mnohem větší radost budeme mít z nalezení optimální cesty ve Vašich již existujících kolejích.

Obecně ctíme základy stravování dle aktuálně platných vědeckých výzkumů, nikoliv podle korouhve otáčející se větrem módních trendů. Z každé teorie se něco přiučíme, utříbíme si souvislosti a vybereme to nejlepší řešení.

 

 

Všeobecný ceník najdete zde.

 

Články:


27.3.2020 12:33

COVID-19 a ŽIVOTNÍ STYL

 

koronavirus, karanténa, covid-19, covid, ČR

Jsme přesvědčeni, že se lidé začnou mnohem více a seriózně zajímat o potřeby svého těla, s patřičným zájmem a odpovědností je budou chtít naplňovat. Na naší vášni podávat kvalitní a ověřené informace pro individuální cestu zdravým životem se mění jen forma pomoci. Jako jediná jistota v životě panuje neustálá změna. Už je to tak. Většina věcí v našich životech se děje z nějakého důvodu a naší povinností je na ně smysluplně zareagovat. Někdy příčinu známe, jindy ne. Naše „ReAkce“ je to, co se počítá! Řešení se může schovávat i mimo naši zónu pohodlí – chce to čas, oprostit se od obav a být kreativní.

 

Více

Přečteno: 14079×

15.2.2011 14:37

Přichází k nám skutečně zázračná síla grapefruitu?

O účincích extraktu z jader grepu slyšelo už mnoho lidí, ale kdo z nich se mělo tu čest seznámit se s účinky originálního produktu pod názvem Citricidal®? Čísla by se nám pravděpodobně vyjevila v neprospěch silného Citricidalu, protože se na trhu pohybují i levněji vyhlížející produkty. Citricidal® obsahuje 60% extraktu, kdežto jeho napodobeniny třeba jen např. 10%, který z nich přijde v konečném důsledku dráž, nechť posoudí každý čtenář sám.

Více

Přečteno: 84836×

21.7.2010 15:20

Deset klíčů prevence osteoporózy – dokončení

Změna jídelníčku v prevenci osteoporózy nestačí, jsou tu i další aspekty a právě o nich pojednává tento článek. Pro mnoho lidí vyššího věku znamená zlomení krčku stehenní kosti spojené s déletrvající imobilitou vážné ohrožení na životě. Nejen tato zlomenina se nám při dodržování preventivních klíčů může vyhnout.

Více

Přečteno: 52230×

1 | 2 | 3 další
Copyright © 2023 Komplexní zdraví