Stravou ke zdraví

Absolutní ideál ve stravování nelze běžně dosáhnout. V praxi jde spíše o vyvarování se chyb a naučení se dlouhodobě držet svůj jídelníček mezi mantinely individuálně stanovených nároků. Odlišné množství a poměry biologicky aktivních látek bude potřebovat běžný člověk, vytížený manager či profesionální sportovec.

Podstatným aspektem lidského stravování jsou bezesporu i osobní chutě a preference, ač je mnohé výživové směry rádoby zdravého stravování potlačují. V případě, že chceme, aby nám v jídelníčku oblíbené potraviny zůstali, můžeme najít řešení, které zajistí pestrost a vyváží případné jimi vznikající nedostatky. Plošné zracionálnění Vašich talířů není naším cílem, mnohem větší radost budeme mít z nalezení optimální cesty ve Vašich již existujících kolejích.

Obecně ctíme základy stravování dle aktuálně platných vědeckých výzkumů, nikoliv podle korouhve otáčející se větrem módních trendů. Z každé teorie se něco přiučíme, utříbíme si souvislosti a vybereme to nejlepší řešení.

 

 

Všeobecný ceník najdete zde.

 

Články:


15.2.2011 14:37

Přichází k nám skutečně zázračná síla grapefruitu?

O účincích extraktu z jader grepu slyšelo už mnoho lidí, ale kdo z nich se mělo tu čest seznámit se s účinky originálního produktu pod názvem Citricidal®? Čísla by se nám pravděpodobně vyjevila v neprospěch silného Citricidalu, protože se na trhu pohybují i levněji vyhlížející produkty. Citricidal® obsahuje 60% extraktu, kdežto jeho napodobeniny třeba jen např. 10%, který z nich přijde v konečném důsledku dráž, nechť posoudí každý čtenář sám.

Více

Přečteno: 69407×

21.7.2010 15:20

Deset klíčů prevence osteoporózy – dokončení

Změna jídelníčku v prevenci osteoporózy nestačí, jsou tu i další aspekty a právě o nich pojednává tento článek. Pro mnoho lidí vyššího věku znamená zlomení krčku stehenní kosti spojené s déletrvající imobilitou vážné ohrožení na životě. Nejen tato zlomenina se nám při dodržování preventivních klíčů může vyhnout.

Více

Přečteno: 39947×

1.4.2010 11:53

Deset klíčů prevence osteoporózy – úvod

Když je řeč o osteoporóze, musíme si uvědomit, že se jedná o rozšířenou metabolickou kostní chorobu, jíž trpí každá 2. žena po menopauze a každý 6.-7. muž po andropauze. Ano, už není tajemstvím, že i početná skupina mužů je postižena řídnutím kostí, a proto by si i oni měli si vědět rady s prevencí. Více

Přečteno: 41012×

1 | 2 další
Copyright © 2020 Komplexní zdraví