Doplňky výživy

Každý člověk, který chce, změnit svůj jídelníček by měl chtít i svůj „suplementníček“ tzn. rozpis doplňků výživy na každý den. Většina lidí právě tuto problematiku zanedbává či podceňuje. Kdo již nějaké doplňky výživy užívá (nehovoříme o lécích), měl by alespoň zoptimalizovat svůj „doplňkový“ program.

Správné jídlo je základem každého zdravého jedince, ale rozhodně to v dnešní době není to, u čeho bychom měli končit.

Suplementy neboli doplňky výživy by měl mít zařazené každý jedinec ve svém stravovacím plánu a zakořeněné ve svých návycích.

Při optimalizaci svých suplementů nebo rozhodnutí o zařazení doplňků výživy do svého plánu je dobré zvážit, jestli mám dost informací o rozdílu mezi chemicky vyrobenými suplementy a přírodními… Vím, kdy jaké suplementy užívat? V jakou denní dobu? Znám množství, které mám brát? Dobu, po kterou je mám užívat? Jedná se o doplněk, který se užívá dlouhodobě nebo jen nárazově? Co mám očekávat za účinky? Jsem seznámen, které doplňky mohu užívat současně a které s nějakou časovou prodlevou?

Toto jsou základní otázky, které bychom si měli položit a v případě, že bychom v některé z nich si nevěděli rady, tak je rozumné poradit se s odborníkem specialistou, který se touto problematikou zabývá. V našem týmu takovéto odborníky specialisty máme.

Copyright © 2024 Komplexní zdraví